Biblioteka oraz czytelnia czynne codziennie od 7.30 do 14.30

REGULAMIN BIBLIOTEKI XIX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO im.MARIANA MOKWY W GDAŃSKU

WYPOŻYCZANIE KSIĄŻEK

• Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, pracownicy i rodzice.
  • Czytelnik może wypożyczać książki wyłącznie na swoje nazwisko za okazaniem karty bibliotecznej.
  • Jednorazowo wolno wypożyczyć 3 książki na okres maksymalnie 1 miesiąca.
  • Nieoddanie książek w terminie może spowodować wstrzymanie wypożyczeń na okres dwóch tygodni.
  • Czytelnik może uzyskać prolongatę na następny okres, pod warunkiem, że zgłosi to przed upływem terminu zwrotu książek.
  • Czytelnik odpowiada materialnie za zniszczenie, uszkodzenie, zgubienie wypożyczonych książek.
  • W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki czytelnik musi zwrócić taką samą pozycję. Jeżeli odkupienie nie jest możliwe – powinien dostarczyć inną książkę wskazaną przez bibliotekarza trzykrotnej aktualnej wartości antykwarycznej zagubionej pozycji.
  • Biblioteka udostępnia swoje zbiory od września do czerwca włącznie każdego roku szkolnego. Nieczynna jest w czasie ferii i wakacji szkolnych.
  • Dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego czytelnicy powinni obowiązkowo zwrócić wypożyczone książki. Uczniom, którzy nie oddadzą książek w terminie, wychowawca klasy zatrzyma świadectwo szkolne do chwili rozliczenia się z biblioteką szkolną.
  • Uczniowie kończący szkołę, zobowiązani są przedłożyć w bibliotece kartę obiegową.

KORZYSTANIE Z CZYTELNI

• W czytelni obowiązuje cisza.
  • Czytelnia nie jest miejscem spożywania potraw i picia napojów.
  • W czytelni można korzystać ze wszystkich zbiorów, to jest z księgozbioru podręcznego, czasopism i zbiorów wypożyczalni.
  • Z księgozbioru podręcznego, czasopism oraz aktualnych podręczników można korzystać tylko na miejscu.
  • Czytelnik odpowiada osobiście za książki i czasopisma, z których korzysta.
  • Uczeń korzystający z czytelni wpisuje się do zeszytu odwiedzin czytelni.

Katalog bibioteczny dotępny jest pod adresem:

153.19.169.234/cgi-bin/moloptivumopac.dll

Z powodu błędnej konstrukcji back-endu strony proszę o skopiowanie adresu katalogu do paska wyszukiwania przeglądarki.