Drodzy Rodzice!

Rada Rodziców ze względu na szeroki wachlarz ofert oraz indywidualne potrzeby każdego dziecka uczęszczającego do naszej szkoły wynikające z jego wieku, zainteresowań, stanu zdrowia czy uprawianych dyscyplin sportowych nie wybierze jednej oferty ubezpieczenia grupowego. Obecnie proces sprzedaży ubezpieczeń jest procesem zdigitalizowanym i dostępnym u każdego przedstawiciela ubezpieczeniowego, a każdy rodzic może indywidualnie dobrać zakres polisy do swoich potrzeb.

Przypominamy, że umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży szkolnej na terenie szkoły, jak również w przypadku organizowania imprez i wycieczek szkolnych w kraju, jest dobrowolna.

Reasumując, każdy Rodzic podpisując indywidualną umowę będzie miał możliwość dostosowania pakietu i formy ubezpieczenia do własnych potrzeb i kryteriów, a to zawsze budziło duże kontrowersje, szczególnie w momencie wypłacania odszkodowania.

Rada rodziców nie zostawia Państwa jednak samych i mamy pewne rady i sugestie pomocne w wyborze.

- Suma ubezpieczenia. Jednym z najistotniejszych punktów zawartych w umowie jest suma ubezpieczenia za uszkodzenia będące następstwem nieszczęśliwego wypadku. Należy pamiętać, że wypłata za te świadczenia jest zgodna z tabelą ZUS i obejmuje najczęściej 1% uszczerbku = 1% sumy ubezpieczenia.

- Pobyt w szpitalu. Należy zwrócić uwagę czy wypłata jest przyznawana za pobyt w szpitalu w razie choroby, czy tylko w razie wypadku oraz od którego dnia pobytu i za ile dni towarzystwo ubezpieczeniowe płaci.

- Zwrot kosztów za rehabilitację. Istotne jest, czy jest ubezpieczyciel pokrywa koszty zakupu środków pomocniczych takich jak protezy itp. oraz czy przysługuje również zwrot za prywatne zabiegi rehabilitacyjne

- Sport. Ważne jest, aby dzieci uprawiające sport w szkole i poza posiadały w polisie takie rozszerzenie.

- Inne klauzule. Towarzystwa ubezpieczeniowe obejmują jeszcze zakresem inne klauzule takie jak pogryzienie przez psa, ukąszenia przez owady oraz pomoc psychologa np. w przypadku hejtu w internecie.

- Odpowiedzialność cywilna. Zainteresowani rodzice dzieci powyżej 13 roku życia mogą w niektórych wariantach dokupić odpowiedzialność cywilną.

Przesyłamy Państwu linki z ofertami nadesłanymi do Rady Rodziców

  1. GENERALI https://www.generali.pl/dla-ciebie/generali-z-mysla-o-nnw-pakiet-dziecko
  2. UNIQA https://www.uniqa.pl/ubezpieczenie-szkolne/
  3. PZU https://www.pzu.pl/dla-ciebie-i-rodziny/zycie-i-zdrowie/ochrona-dla-twojego-dziecka/ubezpieczenia-nnw-dla-dzieci-i-mlodziezy
  4. WARTA https://www.warta.pl/ubezpieczenie-na-zycie/#c-dla-dziecka
  5. INTERRISK https://klient.interrisk.pl/eduplusofertaindywidualna

Oczywiście każdy z Ubezpieczycieli posiada ofertę NNW dla dzieci wybraliśmy te najbardziej popularne.

Nadesłane na adres mail Rady oferty z kodem rabatowym:

Propozycja polisy NNW na rok szkolny 2023/2024. Polisa jest kontynuacją dotychczasowej sprawdzonej grupowej oferty Compensy na bazie Ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków dzieci, młodzieży, osób uczących się oraz personelu w placówkach oświatowych

Link do dedykowanej oferty – zakup zdalny on-line: https://szkola.compensa.pl/ Hasło do oferty: 970879

Trzy warianty do wyboru ze składką jednorazową roczną: 49 zł, 69 zł i 99 zł, dodatkowo:

- możliwość ubezpieczenia NNW dla Nauczycieli i Pracowników w ramach wariantu ze składką 69 zł

- dla zainteresowanych dostępna Klauzula Odpowiedzialność cywilna dyrektora oraz personelu placówki oświatowej ze składką jednorazową 5 zł

W trakcie trwania ochrony, potrzeby pomocy przy zgłoszeniu zdarzenia objętego ochroną jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Zgodnie z obecnymi przepisami rodzice indywidualnie wybierają i opłacają ubezpieczenie dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Współpracując z większością Towarzystw Ubezpieczeń dla rodziców szukających innego zakresu ochrony lub preferujących inne TU proponujemy możliwość zakupu indywidualnej polisy on-line z dostępnych ofert na naszej stronie: https://www.szkolneubezpieczenie.pl/ lub przygotowanie dedykowanej oferty ubezpieczenia

Kontakt: Paweł Łaszcz - tel. +48 533 311 877, pawel.laszcz@tdfpolska.pl

----------------------------------

T.U. Generali na portalu Bezpieczny.pl poprzez link: https://bezpieczny.pl/nnw-szkolne/91124 - KOD RABATOWY 91124

  • Każdy wariant jest rozszerzony o wyczynowe uprawianie sportów;
  • Ubezpieczenie obowiązuje na całym świecie, 24h na dobę przez cały rok (wakacje, ferie itd.);
  • Wypłata odszkodowania za uraz wskutek nieszczęśliwego wypadku;
  • Zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, pobytu w szpitalu, ugryzienie kleszcza i wiele innych zgodnie z ofertą z załącznika ;

W tym roku Ubezpieczyciel każdemu dziecku (od II wariantu) dodał bezpłatny 30 dniowy dostęp do wersji PREMIUM portalu edukacyjnego; video lekcje, powtórzenia do sprawdzianów, klasówek, egzaminu 8-mej klasy,50% rabatu przy zakupie na rok. Usługę można uruchomić pod nadzorem Rodzica w dowolnym momencie roku bez dodatkowych warunków. Nie trzeba ulec wypadkowi czy się rozchorować aby skorzystać z polisy!

Kontakt: Joanna Karczewska - tel. 604 055 358 E-mail: jkarczewska@bezpieczny.pl

Z poważaniem 

Rada Rodziców

XIX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku 

rr19lo.gdansk@gmail.com