Miło nam jest poinformować, że nasza szkoła otrzymała fundusze na realizację kolejnego już projektu edukacyjnego w ramach programu Erasmus+ na lata 2020-2022. Projekt "No Time to Waste” jest realizowany we współpracy z 4 innymi krajami – Francją (koordynator), Portugalią, Litwą, oraz Turcją. „No Time to Waste” jest projektem ekologicznym wspierającym postanowienia porozumienia paryskiego w sprawie klimatu. Głównym naszym celem jest poznanie i wdrażanie stylu życia „Zero Waste” w celu redukcji zmian klimatycznych.

14 października 2020 r.odbyło się pierwsze spotkanie online szkół partnerskich z Francji, Turcji, Portugalii, Litwy i Polski. Omówiliśmy szczegóły związane z realizacją dwuletniego projektu poświęconego propagowaniu idei „Zero Waste”.

Koordynatorami  projektu są: Pani Marta Duszyca-dyrektor szkoły oraz Pani Katarzyna Szabelska- nauczyciel języka angielskiego.

Projekt NoTimeToWaste w ramach Erasmus+🇪🇺
🇵🇹🇲🇫🇹🇷🇱🇹🇵🇱
 W dniach 06.03-12.03.2022 przebywaliśmy z wizytą w Escola Secundaria Campus Melo - Covilha w Portugalii. Projekt realizowalismy wspólnie  ze szkołami partnerskimi z: Francji, Litwy, Turcji oraz Portugalii.
Tekst i zdjęcia: grupa Erasmus +
,,Podziel się sukcesem Erasmus+"🇪🇺
Podczas konferencji w Warszawie, w dniach 17-18.10.2022r. Zespół Erasmus+ XIX LO miał przyjemność zaprezentować efekty dwuletniej pracy w projekcie NoTimeTo Waste.
Wystąpienie spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony publicznosci🤩.
Podziekowania dla calego zespołu - nauczycieli: Pani Dyrektor Marty Duszycy, Katarzyny Szabelskiej, Małgorzaty Maleszewskiej, Darii Wejer, Aleksandry Andruszkiewicz, Magdaleny Janiszewskiej oraz uczniów, którzy tak aktywnie działali i działają w pracach projektowych.
Praca całego zespołu złożyła sie na ten sukces 💥👌.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z naszych dzialań:
Zespół Erasmus+