11 czerwca 2021 r. zakończyliśmy projekt eTwinning pt. „Porozmawiajmy o moim mieście”. W pracach nad projektem brały udział trzy szkoły: XIX LO, IISS "Leonardo da Vinci-E. Majorana” z Mola di Bari (Włochy) oraz liceum "Ąžuolyno” z Kłajpedy (Litwa).

Była to okazja do poznania nowych ludzi, ich kultury, ich miasta a także do doskonalenia języka francuskiego. Pracowaliśmy w grupach nad różnymi aspektami tematu projektu. Opisywaliśmy, co nam się podoba w naszym mieście, co nam się nie podoba, co chcielibyśmy zmienić, jakie są interesujące miejsca w naszym mieście, opisywaliśmy dzielnice i nasze szkoły.

Odbyły się również dwa spotkania na platformie Zoom wszystkich uczestników projektu.

W głosowaniu na logo projektu zwyciężył projekt Klary Kowalskiej z klasy 1F. Serdecznie gratulujemy!

W  roku szkolnym 2021/2022 zamierzamy kontynuować współpracę z partnerami z projektu.

Dodatkowe informacje u Pani Justyny Brzoskowskiej.