20 września  w naszej szkole miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatkom XII edycji wojewódzkiego konkursu czytelniczego „Gdańsk w literaturze”.

Mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć panią Monikę Chabior, zastępczynię Prezydenta ds. rozwoju społecznego i równego traktowania, panią Sławinę Kosmulską, córkę Lecha Bądkowskiego, pana Łukasza Richerta, dyrektora Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego oraz panią Annę Meller, dyrektorkę X LO w Gdańsku.

Nagrody zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz, Radę Rodziców XIX LO w Gdańsku oraz panią Sławinę Kosmulską.

Główną nagrodę, laptop otrzymała Weronika Szczukiewicz z XIX LO w Gdańsku.

Laureatką II miejsca została Julia Kwoczek z III LO w Gdańsku, a trzecią nagrodę otrzymała Zuzanna Kochanowicz z II LO w Gdańsku.

Wyróżniono również Julię Piejko z ULO oraz Julię Gorący z X LO w Gdańsku.

Uroczystość uświetnili uczniowie i uczennice z klas artystycznych pod opieką pani Darii Polanowskiej.

Gratulujemy laureatkom, a występującym uczennicom i uczniom dziękujemy za dostarczenie niezapomnianych wrażeń.

Agata Żuk