Wieczór poezji i prozy w wykonaniu uczniów i absolwentów XIX LO😍
7 czerwca odbyła się w naszej szkole Wieczornica, podczas której uczniowie zaprezentowali swoją twórczość poetycką i prozatorską a także muzyczną. W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością z ramienia Gdańskiego Klubu Poetów Pani Gabriela Szubstarska – Prezes Gdańskiego Klubu Poetów, Pani Agnieszka Smugła, Pan Zbigniew Trzebiatowski oraz Pan dr hab. Sławomir Ambroziak profesor Politechniki Gdańskiej i poeta. Nie brakowało wzruszeń, pozytywnych emocji. Uczniowie swoją wrażliwością udowodnili, że warto wsłuchać się w ciszę własnego serca i powiedzieć sobie: „Żyję nie tylko dla siebie, ale i dla innych.”
W imieniu organizatorów Pani Agaty Żuk, Pani Katarzyny Wysockiej-Pianowskiej oraz Pani Anny Lipińskiej serdecznie dziękujemy za obecność Pani Dyrektor Marcie Duszycy, Pani Wicedyrektor Beacie Maliszewskiej, wszystkim młodym twórcom i wykonawcom oraz oczywiście zaproszonym Gościom i tym, którzy chcieli wziąć udział w tej inicjatywie. Dzięki Wam to spotkanie doszło do skutku.
W trakcie spotkania poetyckiego zaprezentowane zostały wiersze i proza: anonimowego twórcy, Darii Rychłowskiej, Emilii Stalke, Agaty Żuk, Patrycji Fobke, Dagny Szwaby, Magdaleny Drążek, Anny Korcz,
Róży Rymszewskiej, Alicji Sokołowskiej, Karoliny Kalkowskiej, Aleksandry Lange, Martsina Budrevicha oraz autorskie piosenki Judyty Bienias, Szymona Bratke, Pauliny Borzymowskiej. Ponadto wystąpiły Katerina Ryńska w wierszu Grażyny Chrostowskiej "List" i Maya Simon w poezji śpiewanej "Do M." Adama Mickiewicza.
Tekst: Katarzyna Wysocka-Pianowska
Foto: organizatorzy wydarzenia