Uczniowie dziewiętnastki w roli studentów

7 lutego 2020 roku uczniowie klasy III E i III C mieli okazję poczuć się jak studenci, uczestnicząc w zajęciach akademickich na Uniwersytecie Gdańskim w ramach programu "Licealiści w Instytucie Filologii Polskiej". Było to ciekawe doświadczenie, które dało uczestnikom przedsmak studenckiego życia. Zajęcia były bardzo zróżnicowane, a prowadzili je wykładowcy akademiccy. Były to warsztaty poetyckie, ćwiczenia z interpretowania poezji współczesnej, a nawet teledysku i piosenki Dawida Podsiadło. Okazało się, że bycie studentem to ciekawe przeżycie. Pozostaje już tylko dokonać wyboru kierunku studiów...

Anna Godziuk