14 lutego 1942 r. Związek Walki Zbrojnej, czyli militarna część Polskiego Państwa Podziemnego, został przekształcony w Armię Krajową. W nawiązaniu do tego wydarzenia 29 marca uczniowie klasy 3c SP oraz uczniowie z klasy 3c Gim. pod opieką Pani Kornelii Szczepańskiej i Pani Gizeli Mruk uczestniczyli w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

W ramach spotkania zaprezentowany został film „Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego.

Uczniowie zapoznali się także z sekcjami wystawy głównej Muzeum, które poświęcono postawom młodych ludzi stawiających opór niemieckiemu okupantowi w ramach konspiracyjnego harcerstwa, Organizacji Małego Sabotażu „Wawer”, a następnie w szeregach Armii Krajowej.

Dziękujemy Panu Kamilowi Ruteckiemu za organizację wspaniałych zajęć z współczesnej historii Polski.👏

Tekst: Katarzyna Wysocka-Pianowska