Uczniowie klas 1c i 1b uczestniczyli w lekcjach on-line w ramach projektu "Złote Szkoły NBP- giganci finansów osobistych". W trakcie tych zajęć mieli okazję poznać historię pieniądza również polskiego i zmiany sposobów prowadzenia gospodarki na przestrzeni wieków. Na lekcjach uczniowie rozmawiali na temat inflacji, oszczędzania, inwestowania, budżetu domowego. Zostały uporządkowane najważniejsze pojęcia ekonomiczne. W ramach zajęć nie tylko odbyły się dyskusje oraz rozwiązywanie zadań, ale uczniowie klasy Ic przygotowali również plakaty na temat roli i wartości oszczędzania oraz planowania budżetu domowego. Niewątpliwie dzięki lekcjom w ramach projektu łatwiej będzie uczniom poruszać się w świecie finansów.

Katarzyna Wysocka-Pianowska koordynator projektu