Finał XI Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego "Gdańsk w literaturze"

oraz konkursu plastycznego „Śladami Mariana Mokwy”.

22 września 2020 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość nagrodzenia laureatów dwóch konkursów: Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego „Gdańsk w literaturze” i konkursu plastycznego „Śladami Mariana Mokwy”. W sali 32 zgromadzili się laureaci, nauczyciele, pani dyrektor XIX LO  Marta Duszyca oraz gość honorowy- pan wiceprezydent Piotr Kowalczuk.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją filmu „Gdańsk według Pawła Huelle” nakręconego przez uczennice klasy II B gim. Następnie pani dyrektor  wraz z panem wiceprezydentem wręczyli nagrody zwycięzcom Konkursu Czytelniczego.

Nagrodę główną- laptop- ufundowaną przez panią Prezydent Miasta Gdańska zdobyła uczennica III LO w Gdańsku Zofia Garbacz.

II miejsce zajęła Weronika Szczukiewicz z XIX LO w Gdańsku, a laureatką III nagrody została uczennica III LO w Gdańsku- Michalina Kokosińska.

W drugiej część uroczystości  wręczono nagrody laureatkom konkursu plastycznego.

I miejsce Karolina Knopik  z klasy 2b po gim;
II miejsce Barbara Sarna z klasy 2b po sp;
III miejsce Klaudia Hallmann z klasy 2b po gim.

Wszystkie prace konkursowe zostały wyeksponowane w sali i zaprezentowane zaproszonym gościom.

Uroczystość zakończyła się krótkim koncertem przygotowanym przez uczniów klas artystycznych pod dyrekcją pani Darii Polanowskiej.

Anna Godziuk