Finał X Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego "Gdańsk w literaturze"

i Dni Patrona

23 maja 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość nagrodzenia laureatów trzech konkursów: Wiedzy o Patronie, Śladami Mariana Mokwy i Konkursu Czytelniczego. W sali 32 zgromadzili się  laureaci obu konkursów wraz z nauczycielami, dyrekcja XIX LO i organizatorzy.

Pierwszą część uroczystości uświetnił występ chóru "Scherzi Musicali" pod dyrekcją pani Darii Polanowskiej. Następnie pan dyrektor Krzysztof Tryniszewski wręczył nagrody uczniom, którzy wyróżnili się w konkursie plastycznym "Śladami Mariana Mokwy":

I miejsce- Nikołaj Lass

II miejsce-Julia Majewska

III miejsce- Natalia Kozłów

Nagrodzono także uczniów klasy I E, którzy wygrali Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie: Karolina  Berlik, Aleksandra Czech i Olena Matviichuk.

W drugiej część uroczystości  wręczono nagrody laureatom Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego "Gdańsk w literaturze", zorganizowanego przez nauczycielki języka polskiego z naszego liceum- panią Annę Bergau, Annę Godziuk , Agatę Żuk i Annę Lipińską. Patronem i fundatorem  pierwszej nagrody i wyróżnień był Prezydent Miasta Gdańska , a drugą nagrodę  ufundowała Rada Rodziców XIX LO.

I miejsce- ex equo Anna Zaborowicz i Martyna Chrul z Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku

II miejsce- Paweł Manke z LO w Pruszczu Gdańskim

Wśród osób wyróżnionych znalazła  się uczennica  naszej szkoły: Magdalena Bistuła z klasy III D, a także uczniowie z III LO, VIII LO i LO Spartakus.

Po rozdaniu nagród wszyscy goście i laureaci ustawili się do pamiątkowej fotografii.

oprac. mgr Anna Godziuk