Wizyta w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Gdańsku.

Kolejny już raz uczniowie trzecich klas naszej szkoły odwiedzili w marcu Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku  na ul. Żabi Kruk 16. Mieli oni okazję do spotkań z doradcami zawodowymi  w  Centrum Informacji  i Planowania Kariery Zawodowej w Gdańsku pod opieką wychowawców i Pani Beaty Drążek.

W obecnych czasach odnalezienie swojego wymarzonego miejsca na rynku pracy może stać się sporym wyzwaniem. Wymaga to od kandydatów włożenia dużego wysiłku , zarówno na etapie przygotowania do poszukiwania pracy , poznania siebie, swoich oczekiwań jak i dobrego zaplanowania oraz realizacji konkretnych działań w celu zwiększenia ich skuteczności.

W ramach przeprowadzonych warsztatów uczniowie mieli okazję zastanowić się nad tym co do tej pory osiągnęli  oraz jakie  są ich najważniejsze cele zawodowe.  Osiągnięciu tych celów towarzyszyć będą warunki wewnętrzne czyli własne wartości i  zasoby takie jak: kwalifikacje doświadczenie, umiejętności, zalety osobowościowe. Warunki zewnętrzne  zaś to czynniki warunkujące sytuacje na rynku pracy.

Nie zabrakło też informacji o aktualnych trendach na rynku pracy i organizowanych wydarzeniach, takich jak targi pracy i warsztaty.

Beata Drażek