W dniach 31 maja – 1 czerwca 2021 roku uczniowie klasy 1f wzięli udział w warsztatach twórczego pisania prowadzonych przez panią Barbarę Piórkowską, znaną gdańską pisarkę.

Młodzież musiała wykonać szereg zadań, które wymagały kreatywności, uważności, skupienia się na odbiorcy tekstu, doborze odpowiedniego słownictwa. Jednym z ciekawszych zadań było zbudowanie instalacji ( dzieła sztuki współczesnej) i zachęcanie do jej obejrzenia odbiorców z różnych środowisk ( np. pań prowadzących tramwaj ,myśliwych, dzieci czy wegan).Efekty były zaskakujące: powstały zabawne i ciekawe teksty, uwzględniające język i preferencje odbiorców.

Dodatkowym (oprócz doskonalenia umiejętności twórczego pisania) elementem warsztatów była miła atmosfera sprzyjająca integracji i współpracy w grupie.

Zadania miały przygotować uczniów do napisania recenzji spektaklu, który powstaje w ramach projektu „Niema opera” realizowanego we współpracy z GAK.

Agata Żuk

Małgorzata Fijas