Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/1019

3 września 2018 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w XIX LO w Gdańsku. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i przywitaniu wszystkich przybyłych przez prowadzące uroczystość uczennice z kl. II A, Magdalenę Magierę i Maję Tyburską, miały miejsce dwa najważniejsze wydarzenia. Były to : ślubowanie kas I oraz przemówienie dyrektora XIX LO, mgr Krzysztofa Tryniszewskiego. Pan dyrektor zwracał się do wszystkich uczniów, życząc im wspaniałej przygody intelektualnej w XIX LO , a pierwszoklasistom, szybkiej adaptacji w nowej szkole i nawiązania trwałych przyjaźni.

Uroczystość została uświetniona przez występ szkolnego chóru Scherzi Musicali pod dyrekcją pani mgr Darii Polanowskiej. W jego wykonaniu zgromadzeni usłyszeli następujące utwory:

Mutter, The Lion, Schowaj mnie, Wiązanka ludowa You raise me up i Alice, które dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

A oto krótka fotorelacja.

uroczyste-rozpoczecie-roku-szkolnego-2018-1019-1000.jpg [miniatura]

uroczyste-rozpoczecie-roku-szkolnego-2018-1019-1001.jpg [miniatura]