MINIKONFERENCJA  LICEALISTÓW W  X  LO  W  GDAŃSKU

9 listopada 2018 w X LO w Gdańsku odbyła się Minikonferencja licealistów w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Gospodarzem tego spotkania było oczywiście X LO, ale do organizacji przedsięwzięcia włączyli się  uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły, między innymi  pani mgr Barbara Szapar.  Głównym celem konferencji było przedstawienie osób szczególnie zaangażowanych w działania na rzecz niepodległości naszej ojczyzny. I tak oto usłyszeliśmy między innymi o wybitnych sportowcach – patriotach, poznaliśmy historię Inki, usłyszeliśmy o dokonaniach narodu żydowskiego oraz dowiedzieliśmy się o szpiegowskich akcjach Krystyny Skarbek - pierwowzoru dziewczyny Bonda i ,,ukochanej agentki Churchilla".

Wśród zaproszonych gości przez  X LO znaleźli się m.in. redaktor czasopisma ,,30 dni", historycy Uniwersytetu Gdańskiego oraz odziału IPN w Gdańsku. Wszyscy goście byli pod ogromnym wrażeniem zaangażowania uczniów i ich postawy patriotycznej, której na zakończenie konferecji serdecznie pogratulowali młodzieży.

mgr Anna Lipińska