01września 2021r. roku rozpoczął się nowy rok szkolny.

Dyrektor  XIX LO- Pani Marta Duszyca życzyła uczniom klas pierwszych wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Następnie głos zabrała Wicedyrektor  Szkoły – Pani Danuta Gohr, która przedstawiła wychowawców klas pierwszych. Tradycją naszego liceum, towarzyszącą rozpoczęciu roku szkolnego, jest ceremonia ślubowania klas pierwszych. Wzorem lat ubiegłych reprezentacja pierwszoklasistów w imieniu wszystkich koleżanek i kolegów przyrzekła m.in. pilnie zdobywać wiedzę. W trakcie uroczystości uczciliśmy minutą ciszy 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pani Dyrektor wręczyła również statuetkę Żagiel według Mokwy uczennicy Wiktorii Chmielewskiej z klasy 3B GIM. Statuetka przyznawana jest za  wybitną działalność społeczną na rzecz uczniów i szkoły.

Na zakończenie inauguracji wysłuchaliśmy występu szkolnego chóru ,,Scherzi musicali” oraz solistów: Julii Oskarbskiej i  Mateusza Laskowskiego.