Projekt edukacyjny Ósmoklasiści w XIX LO.
17 i 18 kwietnia 2023 roku naszymi gośćmi byli uczniowie 👫 SP48 i SP49, którzy uczestniczyli w projekcie organizowanym przez naszą szkołę z inicjatywy pani Anny Godziuk, nauczycielki języka polskiego.
👉Ósmoklasiści odwiedzili XIX LO, aby dowiedzieć się, jak to jest być licealistą. 👉Mieli okazję obserwować zajęcia lekcyjne, zwiedzić budynek oraz spotkać się z uczniami, którzy zaprezentowali specyfikę nauki w klasach o różnych profilach i odpowiedzieli na pytania naszych gości.
❗Na lekcjach otwartych była okazja zagrać w matematyczne bingo, poznać historię zapożyczeń językowych, poddać procesowi kiszenia różne warzywa, nauczyć się obróbki zdjęć, poczuć klimat dwudziestolecia międzywojennego i sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego i niemieckiego.
👍Mamy nadzieję, że odwiedzający nas ósmoklasiści pojawią się w murach dziewiętnastki we wrześniu już jako uczniowie naszej szkoły.
Życzymy im powodzenia w procesie rekrutacji!😃
Tekst: A. Godziuk
Red. A. Lademann