W ramach współpracy z Fundacją Inspirujące Przykłady uczniowie klasy ID Gim 13 lutego 2020 roku odwiedzili Agencję Rozwoju Pomorza mieszczącą się w Olivia Business Centre.  Podczas ponad dwugodzinnego spotkania mieli okazję dowiedzieć się między innymi jakie są możliwości pozyskania funduszy unijnych na rozpoczęcie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Nie zabrakło też informacji na temat finansowania  innowacyjnych pomysłów (start-upów) z Funduszy Kapitałowych. Spotkanie zakończyło się wykładem na temat „Trendy na rynku pracy – przydatne umiejętności i kwalifikacje na rynku pracy, wymagania pracodawców”.

Z Agencji Rozwoju Pomorza część uczniów pod opieką pani Beaty Jakubowskiej udała się do portu Lotniczego w Gdańsku. Pozostali uczniowie pod opieką Pani Beaty Drążek udali się do firmy spedycyjnej  DHL.  Zarówno na lotnisku jak i w DHL-u uczniowie zapoznali się ze specyfiką i warunkami pracy. W obu przypadkach są to firmy, które osiągnęły sukces na pomorskim rynku pracy. Nasi uczniowie po raz kolejny mogli się przekonać , jak ważne jest ich wykształcenie, zdolności i umiejętności w przyszłej karierze zawodowej.

Beata Drążek