Drodzy Uczniowie!

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku, którego celem jest popularyzowanie czytelnictwa wśród młodzieży, a także rozwijanie czytania ze zrozumieniem - przydatnej umiejętności na egzaminie maturalnym. Każdego miesiąca (od września do marca) nauczyciele bibliotekarze informują uczniów biorących udział w Maratonie, jaką książkę należy przeczytać. Następnie, w wyznaczonym terminie, uczestnicy piszą w szkole test sprawdzający znajomość przeczytanej lektury. Zgłoszenia i więcej informacji w szkolnej bibliotece. Zachęcamy do udziału!

Test z pierwszej lektury, to znaczy krótkiego reportażu Ryszarda Kapuścińskiego, Transsyberyjska, 58 [w: tegoż] Imperium, odbędzie się w piątek 9 października.