WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2019/2020

Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach. (Cyceron)

Wszystkich miłośników książek ZAPRASZAMY do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego, który odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty. Chętnych uczniów prosimy o zapisywanie się w bibliotece szkolnej, lub u nauczycieli języka polskiego do dnia 16 września 2019r.

Regulamin konkursu

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wyrażenie pisemnej zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika oraz akceptacja regulaminu przez pełnoletniego uczestnika konkursu lub rodzica/opiekuna prawnego ucznia niepełnoletniego.

Wzór zgody dostępny jest w bibliotece szkolnej.

Przebieg konkursu: Na początku każdego miesiąca (od września do marca) nauczyciel informuje uczniów biorących udział w Maratonie, jaką książkę należy przeczytać. Tytuł lektury zostanie podany też na stronach internetowych Organizatorów. W terminie wskazanym przez Organizatorów Szkolni Koordynatorzy Maratonu otrzymują drogą elektroniczną test sprawdzający znajomość treści i rozumienie problematyki lektury oraz informację o kolejnej lekturze.

Za test można otrzymać maksymalnie 21 pkt.

LISTA LEKTUR DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Tytuł cyklu: „Na literackim szlaku”

1. Douglas Adams, Autostopem przez Galaktykę
  2. Ray Bradbury, 451 stopnia Fahrenheita
  3. Kapuściński, Pińsk [w: tegoż:] Imperium
  4. Andrzej Pilipiuk, Litr ciekłego ołowiu
  5. Barbara Piórkowska, Szklanka na pająki
  6. Terry Pratchett, Wolni Ciut Ludzie

LEKTURA NA WRZESIEŃ: Barbara Piórkowska, Szklanka na pająki  (książka dostępna w bibliotece szkolnej )

Cały Regulamin konkursu oraz lista lektur zostaną wywieszone w gablocie biblioteki na I p, są również dostępne na stronie: wbpg.org.pl/tresc/wielki-maraton-czytelniczy.