ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

2 września 2019 roku rozpoczął się nowy rok szkolny.  Była to szczególna inauguracja, ponieważ w murach XIX LO spotkali się absolwenci gimnazjum  oraz absolwenci  szkoły podstawowej. Uroczysty apel odbył się dwukrotnie: o 9.00 dla uczniów gimnazjum a o 10.30 dla absolwentów szkoły podstawowej.

Dyrektor  XIX LO- Pani Marta Duszyca życzyła uczniom klas pierwszych wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Następnie głos zabrała Wicedyrektor  Szkoły – Pani Beata Maliszewska, która przedstawiła wychowawców klas pierwszych.

Tradycją naszego liceum, towarzyszącą rozpoczęciu roku szkolnego, jest ceremonia ślubowania klas pierwszych. Wzorem lat ubiegłych reprezentacja pierwszoklasistów w imieniu wszystkich koleżanek i kolegów przyrzekła m.in. pilnie zdobywać wiedzę.

W trakcie uroczystości uczciliśmy również minutą ciszy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Na zakończenie inauguracji wysłuchaliśmy występu szkolnego chóru ,,Scherzi musicali”.

Uroczystość prowadziły: dla uczniów gimnazjum Wiktoria Kowal, dla absolwentów szkoły podstawowej Magdalena Wójcik.

Anna Lipińska