W czwartek 20 grudnia, członkowie Szkolnego Koła Caritas ruszyli wraz z opiekunami w stronę hospicjum św. Józefa w Sopocie. Wielokrotnie tam bywaliśmy przy okazji różnych akcji. Tym razem pojechaliśmy, aby wraz z chorymi i personelem kolędować. Dzięki talentom muzycznym naszego Liceum, gra i śpiew przebiegała w nienagannej atmosferze.

Rozpoczęliśmy od wspólnej herbaty i rozśpiewania w salce na dole. Następnie udaliśmy się na piętro, aby w prawie trzydziestoosobowej grupie wspólnie wyśpiewać kolędy. Członkowie Szkolnego Koła Caritas rozdali osobom tam obecnym kartki świąteczne, które były przez nich przygotowywane.

Około godziny 14.00 dom hospicyjny musiał wracać do swojego rytmu dnia, więc i dla nas był to czas powrotu.

ks. Dawid