Uczniowie naszej szkoły po raz drugi mają możliwość udziału w międzyszkolnym konkursie „Maraton Matematyczny”. Organizatorem konkursu są Szkoły Stowarzyszenia Przyjaciół Gdańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Patronem medialnym konkursu jest Wydawnictwo  NOWIK z Opola. Szkolnym koordynatorem „Maratonu Matematycznego” jest pani Danuta Gohr. Konkurs    jest    dwuetapowy: 1 etap  polega na rozwiązywaniu zadań  w  domu (zestawy  ukazują  się  raz w miesiącu), 2 etap to rozwiązanie zadań w szkole organizującej konkurs. Warunkiem  kwalifikującym do drugiego etapu jest zgromadzenie 60% wszystkich możliwych punktów do uzyskanie w etapie 1 (czyli 30 punktów). Drugi etap konkursu odbędzie się  14  marca  2020  roku,  w  Dniu  Liczby , w budynku Szkół Stowarzyszenia Przyjaciół GLO. Do  2 etapu przechodzą punkty zgromadzone w  1 etapie. Końcowy wynik jest sumą punktów uzyskanych za 1 i 2 etap. Dla najlepszych uczestników konkursu przewidziane są dyplomy  oraz  nagrody rzeczowe.

Zadania konkursowe dostępne są u nauczycielek matematyki.

Pierwszy zestaw zadań należy oddać do dnia 29 listopada do Pani Gohr lub nauczycielki uczącej matematyki w danej klasie.

W zeszłym roku uczeń naszej szkoły zajął I miejsce.

Zapraszamy do udziału!