Przystąpiliśmy do europejskiego  projektu edukacyjnego

LET’S MOVE THE DATE FORWARD

„Let’s move the date forward” jest projektem realizowanym przy pomocy europejskiej  platformy edukacyjnej  e-twinning. Przyłączyli się do niego uczniowie i nauczyciele z wielu krajów (Francja, Turcja, Włochy, Łotwa, Polska) w celu promowania i rozwijania w sobie pro ekologicznej postawy. Chcemy ograniczyć nadmierny konsumpcjonizm. Zużywamy  znacznie więcej zasobów ziemskich  niż potrzebujemy , więcej niż  ziemia może zregenerować. 14 maja jest dniem  długu ekologicznego (Overshoot Day) w Polsce – dzień, w którym Polska wykorzysta zasoby przypadające na cały rok do produkcji dóbr i usług. Możemy zmienić sytuację poprzez zmianę naszego stylu życia.

Uczniowie chętni do współpracy międzynarodowej  na platformie mogą:

• podzielić się informacjami na temat działań proekologicznych w naszej szkole, Gdańsku, Polsce,
  • zamieszczać swoje materiały w postaci artykułów, relacji, informacji, filmików, swoich utworów muzycznych, wierszy, prac plastycznych w kontekście Zero Waste, itp.
  • Promować wszystko co sprzyja rozwijaniu postawy ZERO WASTE.
  • w praktyczny sposób poćwiczyć swój język angielski

Działania na luty i marzec i kwiecień

1. Rozpowszechnienie informacji na temat Dnia Długu Ekologicznego (Earth Overshoot Day ) i ograniczenia konsumpcji.
  2. Konkurs na LOGO projektu. Prace plastyczne dowolną techniką na formacie A4.
  3. Tworzenie plakatów na temat „Zero Waste” i wcielanie tych idei w życie.
  4. Recycling w praktyce. (marzec)
  5. Obchody Święta Ziemi (kwiecień)

Zgłoszenia chętnych do pracy na platformie uczniów  do Pani Katarzyny Szabelskiej, Darii Wejer, Patrycji Stankiewicz.