14 listopada, po raz 13 sty w XIX LO, odbył się Międzyszkolny Konkurs Poezji Rosyjskiej.W tym roku konkurs poświęcony był tematyce przyjaźni w literaturze. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z Gdańska, Człuchowa, Kwidzyna, Tczewa i Gdyni. Jury w składzie Andriej Potiomkin - dyrektor RCNiK, Anna Firlej -prezes gdańskiego oddziału Stowarzyszenia Współpracy Polska- Wschód oraz dr Joanna Mampe i dr Tatiana Kopac z UG wyłoniło zwycięzców:
I miejsce Nazarii Oshyiko z LO Sportowego w Człuchowie
II miejsce Daria Danko z X LO w Gdyni
III miejsce Zofia Wyganowska z XIX LO
Pani Dyrektor Marta Duszyca wręczyła również wyróżnienia, które otrzymali Mikita Dolżewski oraz Fabian Grzywna z XIX LO.

Specjalną nagrodę, wyróżnienie od Stowarzyszenia Polska Wschód, otrzymał Jakub Urbański z Kwidzyna.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!👏🏆

Aksana Lewandowska